Моніторинг порушення прав українців в Європі

Підозрюваного у побитті двох українок у Пласах випустили з-за ґрат на волю

Один місяць провів під вартою підозрюваний у побитті двох українок у місті Пласи Плзеньського краю. У п’ятницю 22 вересня, оператор автодрому Зденєк Г. (48 років) вийшов на свободу. Він підозрюється у тому, що всередині серпня цього року напав на жінок поблизу пересувних каруселей в Пласах.

Про його звільнення підтвердив газеті “Денік” прокурор Душан Нови, який вирішив звільнити обвинуваченого з-під варти. Це входить до його компетенції. “Вже пройшла підстава затримання, встановлена судом. Тобто те, що він міг би впливати на свідків”, – сказав Нови.

Ще 14 вересня ухвалу про залишення підозрюваного під вартою прийняв плзеньський суд. “Суд не задовольнив скаргу позовного на затримання або скаргу прокуратури, яка вимагала взяти позовного під варту також на тій підставі, щоб він не міг повторити злочинну діяльність”, — зазначила тоді суддя Сперкова.

Тобто з формальної точки зору Зденєк Г. залишився за ґратами лише тому, щоб не впливати на якісь свідки. Поліція досі розслідує справу. Якщо визнають винним, його загрожує до п’яти років оформлення волі. Завідомо “Деніка” , свідки не дуже говірки. Ймовірно, тому поліція не хоче коментувати цю справу, зокрема, чи знають уже імена тих, хто стояв поруч із огляданим під час інциденту. “На даний момент триває розслідування. І з огляду на це ми поки не будемо надавати більш детальну інформацію”, – сказала речниця регіональної поліції Даґмар Брожова.