Російська пропаганда, особливо в контексті війни Росії проти України, – одна з найбільших загроз суспільству й демократії в Європі. Ця проблема вимагає особливої уваги ЄС й рішучих заходів для боротьби з нею. Пропаганда повинна розглядатися як національна загроза, а боротьба з дезінформаційним впливом Кремля – пріоритетом зовнішньої політики Європейського Союзу. Заборонити поширення брехливої інформації та розкрити сутність російської пропаганди – основні завдання, які потрібно вирішувати.
Російська пропаганда не обмежується лише війною проти України, вона намагається впливати на політичну ситуацію й суспільний дискурс у країнах Європи. Її ціль – спровокувати розколи, викликати недовіру та послабити єдність наших країн.
Європейські лідери повинні бути на передовій цієї боротьби, створюючи механізми, що допомагатимуть виявляти та розкривати маніпуляції російської пропаганди. Протидія російській пропаганді повинна стати складовою частиною зовнішньої політики ЄС і мати систематичний характер. Запровадження прозорих фінансових шляхів, розкриття зв’язків політиків з Кремлем, а також забезпечення прозорості власності та фінансування ЗМІ – це лише кілька кроків, які можуть бути вжиті для боротьби з пропагандою.
Розповідати про переваги українських біженців у ЄС, про їхній внесок у розвиток та економіку, – ще один шлях боротьби з російською пропагандою. Спрямованість на позитивну інформацію та пропагування співпраці з українцями, які шукають притулку в Європі, сприятиме виробленню об’єктивного ставлення до них.
Один з важливих аспектів боротьби з пропагандою – забезпечення медіа-грамотності населення. Європейці повинні розрізняти факти та спекуляції, аналізувати джерела інформації та розуміти їхню надійність.
Ми повинні захищати наші цінності, свободу і правду. Боротьба з російською пропагандою – це наше завдання і відповідальність європейців. Це боротьба за майбутнє. В цей непростий час, коли Україна бореться з російською агресією, важливо поширити правдиву інформацію про українців та Україну. Це не лише питання України, але й майбутнього демократії та стабільності в Європі.