Міжнародна правозахисна група «Європейська Галичина» допомагає українцям захищати свої права в країнах Європи.
Організація створена однодумцями які мають величезний багаторічний досвід в правозахисній та міжнародній діяльності. Повномасштабний напад Росії, війна на Донбасі та інші причини призвели до того, що по різним оцінкам міжнародних організацій з України виїхали та стали мігрантами або біженцями близько 8 млн. українців. В силу різних обставин, саме мігранти та біженці являються самою вразливою категорією населення права яких порушуються найбільше. Консульства із-за великої кількості мігрантів просто фізично не мають можливості займатися всіма проблемами громадян. Правоохоронні органи країн Європи не завжди можуть вчасно прийти на допомогу, або їм взагалі не відомо про проблеми. Тому часто виникають випадки, коли громадяни України залишаються сам на сам зі своїми проблемами в чужій країні. Це можуть бути як повсякденні питання, наприклад отримання медичної допомоги чи пошук місця для ночівлі, так і злочини пов’язані з дискримінацією, трудовою або сексуальною експлуатацією, торгівлею людьми. Ми виділили три основних напрямки нашої діяльності:
  • Просвітництво: доносити до українців інформацію про їх права та обов’язки в країні перебування, ознайомлювати з місцевим законодавством та звичаями. Ознайомлювати гродадян Європи з інформацією про Україну, українців, та українську культуру.
  • Моніторинг: збирати, вивчати та аналізувати інформацію щодо порушень відносно українців. Ділитися отриманою інформацією з державами перебування українців та урядом України для надання більш ефективної допомоги.
  • Координація: в країнах Європи окрім державних структур та різних правоохоронних органів діють безліч громадських організацій які займаються допомогою мігрантам та біженцям. Однак дуже поширеними є випадки, коли українці не знають до кого звернутись зі своїми проблемами. Організації не можуть донести інформацію до українських мігрантів про своє існування та допомогу яку вони надають. Саме координацію між українцями які потребують допомогу, та державними і громадськими організаціями які надають допомогу, ми вважаємо найважливішим напрямком нашої діяльності.