Європейська Галичина

Акція в Брюсселі: українці відповіли за виставлений Україні польськими політиками рахунок

Сьогодні під посольством Польщі в Брюсселі відбулася акція, яка стала гучним виявом солідарності українців та обуренням недружньою політикою польських політиків по відношенню до України та її громадян.

Головний ініціатор заходу, голова ГО “Європейська Галичина” Віталій Махинько наголосив на недружніх проявах політики Польщі щодо України, починаючи від звинувачень в адресу Президента України у відмові вибачатися перед польськими політиками і закінчуючи спробами обмежити військову допомогу та співпрацю України з Німеччиною.

Десятки активістів зібралися, щоб висловити свою підтримку Україні та відповісти на виставлений Польщею “рахунок”. Мітингарі нагадали про прояви жорстокості польського уряду до галичан в 30-х роках минулого століття та під час Другої світової війни.

«У відповідь на виставлений Україні польськими політиками рахунок за надану допомогу, я виставляю Польщі рахунок за скоєні нею злочини проти українців в Галичині. Польща повинна розуміти, що допомога яку вона надає Україні, це насправді «повернення боргу», за злочини минулого. За порушення міжнародного зобов’язання щодо створення автономії в Східній Галичині. За репресії проти населення, яке ще вчора мало європейське громадянство. За Пацифікацію у Галичині. За концентраційні табори. За операцію «Вісла», – зазначив Віталій Махинько.

Учасники акції підкреслили, що Польща не повинна вживати таких дій проти України, яка веде боротьбу з російською агресією.

«Ми захищаємо себе від “старшого брата” не для того, щоб мати “старшу сестру”, яка буде диктувати нам, як вибачатися, з ким дружити та кого визнавати національним героєм», – наголосив Віталій Махинько.

Акція не лише вразила своєю інтенсивністю, але й підкреслила важливість об’єднання галичан та підтримки всіх українців, хто працює і сплачує податки в Польщі. Активісти сподіваються на покращення відносин між Україною та Польщею, а українські мігранти лишаються важливим джерелом солідарності та підтримки.