Захист Українців

Моніторинг захисту прав українців за кордоном: новий крок до безпеки.

Суцільний потік викликів та порушень прав турбує українців на європейському континенті. Серед них кримінальна злочинність, зокрема торгівля людьми, трудова та сексуальна експлуатація, завдає найбільше болю. Не оминає увагою той факт про випадки, коли українських дітей відбирають у батьків. Ці випадки лишаються без належної підтримки та захисту.

В цьому контексті наша увага неминуче звертається до українців, які відчувають на собі ці труднощі, проживаючи або перебуваючи тимчасово в країнах ЄС. Прагнучи гарантувати захист прав українців, які перебувають в Європі, наша команда фахівців із правозахисної та міжнародної сфери, реалізовує проєкт з моніторингу прав мігрантів.

Наразі понад 8 мільйонів українців вже стали мігрантами або біженцями в Європі. Значна кількість з них залишила рідну землю через повномасштабний напад Росії та конфлікт на сході України. Саме ця частка населення стала найуразливішою групою, чиї права найбільше порушуються.

Діяльність європейських консульств та правоохоронних органів не завжди ефективно допомагає вирішувати проблеми українців. Саме така ситуація може лише посилити почуття безпорадності та вразливості наших співвітчизників, що вимушені стикатися з труднощами в чужій країні.

Для відповіді на ці виклики наша команда, із великим досвідом у сфері правозахисної діяльності, спрямовує зусилля для запобігання порушень прав українців у Європі. Збір, аналіз та дослідження інформації – наші головні інструменти.

Зв’язок з державами, де проживають українці, і співпраця з урядом України –одна із складових нашої роботи. Ми зосереджені на виявленні ключових тенденцій та проблем, пов’язаних з правовим статусом українців. Ми напрацьовуємо необхідні дані для розробки стратегій захисту прав громадян України в Європі.

Проєкт моніторингу за порушеннями прав українців в Європі – значущий крок у напрямку забезпечення захисту статусу наших співвітчизників за кордоном. Наша праця допомагає створити безпечні умови для життя та праці українців в Європі, а також звернути увагу міжнародної спільноти до потреб наших співгромадян.