Захист Українців

Поліція у Варшаві побила та затримала двох українських громадських активістів, які приймали активну участь в проукраїнській акції під посольством Польщі в Брюсселі.

Постраждалі українські біженці, брати Сергій і Олександр, являються активістами ГО “Європейська Галичина”, мешкають в Бельгії та працюють будівельниками.

14 жовтня Сергій та Олександр прийняли активну участь в акції під польським посольством в Брюсселі. Захід на підтримку України та українців, які знаходяться в Польщі було організовано ГО “Європейська Галичина”.

Українці на акції обурилися недружньою політикою польських політиків по відношенню до України та її громадян. Виступили проти порушень прав українців в Польщі, а також нагадали про прояви жорстокості польського уряду до галичан в 30-х роках минулого століття та під час Другої світової війни. Наголосили, що українці, які проживають за кордоном, повинні об’єднуватися, навчитися захищати свої права та стояти на варті національних інтересів України.

Головний ініціатор заходу, голова ГО “Європейська Галичина” Віталій Махинько у відповідь на виставлений Україні польськими політиками рахунок за надану допомогу, виставив Польщі рахунок за скоєні нею злочини проти українців в Галичині.

Акція викликала невдоволення в середовищі польських українофобів, особливо серед прихильників проросійської ультраправої партія “Конфедерація”.

Через два місяці після проведення акції Сергій та Олександр приїхали з Брюсселю до Варшави на декілька днів, відкрити фірму. В номер де вони проживали увірвалась поліція, яка побила та затримала українців. Сергія, інваліда 2 групи, відпустили в ранці, а Олександра через декілька днів. Йому висунули обвинувачення за те, що він вкусив поліцейського за ногу, коли проти нього лежачого використовували задушливий прийом. У поліцейському відділку не дозволили скористатись юридичною допомогою та не повідомили консульство.

Після звільнення, постраждалі Сергій та Олександр пройшли медичний огляд та отримали всі необхідні документи що підтверджує завдання тілесних ушкоджень поліцейськими. На сьогодні заяви про скоєний польськими поліцейськими злочин подані до прокуратури міста Варшави та управління поліції.