Війна з Росією

Європа має закрити Постійне представництво Росії при ЄС

Європейський Союз завжди ставив собі за мету підтримку миру, демократії та прав людини на своїй території та за її межами. Останні події, пов’язані з російською війною проти України, знову викликають сумніви  та ставлять великі виклики для підтвердження основних принципів ЄС. Взаємовідносини між ЄС та Росією наразі перебувають у стані напруження. Країни-члени Євросоюзу запевняють: досягнення миру та стабільності стає неможливим, допоки триває воєнний конфлікт в Україні. Однак, економічні та дипломатичні зв’язки з Росією пориваються дуже мляво та неохоче. Отже, якими мають бути дії ЄС для пришвидшення перемоги України?

Одним із кроків, який повинен зробити Європейський Союз – закрити посольства Росії в ЄС. Таке рішення буде означати високий рівень незгоди з агресивною та несправедливою політикою Росії щодо України, а також, нарешті, окреслить принципове становище ЄС в питанні додержання міжнародного права та захисту суверенітету сусідньої країни.

Зважаючи на роль Постпреда Росії при ЄС, який виконує дипломатичні функції та забезпечує взаємодію між Росією та Європейським Союзом, необхідно пам’ятати, що Росія сьогодні вважається державою-терористом. Збройні дії проти України, які були спричинені анексією Криму, війною на Донбасі, повномасштабним вторгненням та численними порушеннями прав людини, мають ставити Росію під пильний контроль міжнародної спільноти.

Запорізька АЕС та Каховська дамба – це тільки одні з численних прикладів небезпеки, яку представляє Росія для стабільності Європейського регіону. Викрадення дітей, як і інші численні злочини, що пов’язані з російськими спецслужбами, свідчать про безжальність та деструктивність їх дій.

Посольства Росії по всій Європі, як з’ясували розслідування, займаються радіоелектронною розвідкою, спрямованою на перехоплення сигналів стільникового та захищеного зв’язку. Така діяльність є порушенням прав та вимог міжнародного права, що ставить під загрозу конфіденційність дипломатичних спілкувань та національну безпеку країн ЄС.

Враховуючи те, що російські посольства в ЄС є розсадниками фейку та шпигунства, а антидипломатичні заходи виконуються усупереч нормам міжнародного права, необхідно припинити будь-яке співробітництво, яке може підтримувати таку небезпечну діяльність. Російські агенти не повинні мати доступ до конфіденційної інформації та засобів перехоплення зв’язку на території Європейського Союзу.

Зупинити дипломатичні відносини з державою-терористом, якою є Росія – важливий етап у боротьбі за забезпечення миру та стабільності у регіоні. Звісно, таке рішення може викликати відповідну реакцію з боку Росії, але європейська спільнота повинна показати єдність та стійкість перед будь-якими загрозами. Закриття усіх російських посольств буде чітким сигналом їй та іншим державам, що агресивна політика та порушення міжнародного права не залишаться без належної реакції.

ЄС повинен виступити захисником міжнародного права, незалежності та суверенітету України, а також припинити будь-які економічні та політичні відносини з країною, яка вчиняє злочини проти людства. Європейські каїни мають бути повністю солідарними з Україною та не залишатися байдужим до скрути та страждань українців.